Skip to main content

PIESKI ŚWIAT W NASZYCH DOMACH

By 16 października, 2023INSPIRACJE

zdjęcie: Pinterest

Cześć 🙂

Planując przestrzeń dla moich klientów i ich rodzin – zawsze pytam o przestrzeń dla zwierząt. 🦮🐈🐠

I o ile, w nowo budowanym domu, można zaplanować taką przestrzeń na etapie powstawania projektu, to często w mieszkaniach – nawet tych sporych, trzeba dokładnie przemyśleć „zwierzakowe” rozwiązania.

Na co zatem zwrócić uwagę przy budowie domu, czy planowaniu kupnie mieszkania? Jakie są ciekawe rozwiązania we wnętrzach specjalnie z myślą o psach i ich właścicielach?

Idealnie byłoby, żeby te rozwiązania były estetyczne i funkcjonalne.

PRZYGOTOWAŁAM DLA WAS GARŚĆ INSPIRACJI

1. LEGOWISKO, SZAFKA CZY DOMEK DLA PSA?

Nowoczesny design idzie w parze z funkcjonalnością. Dlaczego nie wybrać mebli, które pełnią więcej niż jedną rolę? Przykładowo, wygodna sofa może mieć wbudowany schowek na zabawki czy nawet specjalną przestrzeń na poduszki i kocyki dla psa. To sposób na to, aby Twój czworonożny przyjaciel mógł mieć swój kącik w salonie, bez konieczności przeznaczania dodatkowej przestrzeni.

zdjęcia: Pinterest

2. MIEJSCE NA AKCESORIA

Przygotuj najlepiej w pobliżu wejścia wieszaki, szafkę lub większy koszyk wiklinowy na smycze, obroże, zabawki, które zabierasz ze sobą na spacer. Łatwiej będzie je tez odłożyć po powrocie na miejsce. Wieszaki, które widzicie poniżej można nabyć na www.etsy.com

zdjęcia: etsy.com

3. PRAKTYCZNE POŁOŻENIE ŁAZIENKI

Projektując nowy dom z myślą o psie, warto zadbać o praktyczne położenie łazienki. Umiejscowienie jej w dogodnym miejscu, na przykład w pobliżu wejścia. Dzięki temu wracając ze spacerów w panierce z błota i piachu, śniegu (tu dopisz dowolnie.. 💧❄️🤯💩w czym Twój piesek lubi się wytarzać:) bezpośrednio zaprowadzamy tego cudaka pod prysznic. 👇

4. ERGONOMICZNE WANNY

Skoro o myciu mowa..Nowoczesne wanny dla psów to prawdziwe arcydzieła funkcjonalności. Wyposażone w antypoślizgowe dno, ułatwiają bezpieczne kąpiele dla psa. Znajdują się na wyższym poziomie niż wanny/prysznice dla ludzi. Po to abyś nie musiał/a spędzać kilkunastu minut w niewygodnej, schylonej pozycji myjąc swojego pupilka. Pamiętaj o odpowiednim oświetleniu przestrzeni oraz wentylacji.

zdjęcia: Pinterest

5. NAKŁADKI NA DRZWI

Żeby ochronić drzwi wejściowe do domu przed śladami pazurów, oraz efektami błotnymi forsowania ich, można już kupić specjalne plastikowe nakładki które zabezpieczą przed małymi bandytami:)

zdjęcia: Pinterest

6. ELASTYCZNE PRZEGRODY

Czasem zdarza się, że potrzebujemy oddzielić przestrzeń dla psa od pozostałej części mieszkania. W takim przypadku warto pomyśleć o elastycznych przegrodach, które nie tylko spełnią funkcję praktyczną, ale także będą doskonałą ozdobą wnętrza.

zdjęcia: Pinterest

7. OKNO NA ŚWIAT

Jeśli Twój pupilek uwielbia patrzeć na to co się dzieje obok jego posesji, ale z różnych powodów nie powinien mieć kontaktu bezpośredniego z tym, co za ogrodzeniem stwórz mu okno na świat:)

zdjęcia: Pinterest

8. MIEJSCE NA KARMĘ

Idealnie jest, kiedy możemy zaplanować miejsce na karmę i smaczki na etapie planowania kuchni.
Karmę można umieścić wtedy w dużym pojemniku w szufladzie lub uchylanej szafce.

zdjęcia: Pinterest

9. MICHA

Świetnym rozwiązaniem są chowane w szafce lub wysuwane w szufladzie miski. Łatwiej jest utrzymać czystość wokół nich. Nie ma problemu z przypadkowym potrąceniem. Można je umieścić na dostosowanej do psa wysokości. Można zaplanować też miejsce z bezpośrednim podłączeniem wody do napełniania misek.

zdjęcia: Pinterest

Kochani, mam nadzieję, że przydadzą Wam się powyższe inspiracje.

Sama mam psa- labradorkę Boni. Spacer bez kąpieli w błocie się nie liczy:) Czy mam łazienkę przeznaczoną dla psa? Nie mam (jeszcze:)). Kąpię to moje kochane stworzenie  pod prysznicem. Czy mam super designerskie posłanie lub budę? Nie mam. 🤷‍♀️ Mój pies śpi na kanapie🤦‍♀️😆
Ale mam specjalne miejsce na wszystkie smycze i zabawki. Mam tez szufladę na karmę. Z tych rozwiązań jestem bardzo zadowolona.

Ale na pewno w przyszłości w kolejnym domu chciałabym skorzystać z kilku powyższych inspiracji. A Wy jeśli chcecie zaplanować swój nowy dom z myślą o zwierzętach- wpadajcie do Simply Concept- zaprojektuję dla Was dom uwzględniając potrzeby czworonożnych mieszkańców.

Pozdrawiamy:)

Aga i Boni