Skip to main content

REMONTOWY SURVIVAL CZYLI JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO REMONTU I NIE ZWARIOWAĆ:)

By 2 października, 20236 października, 2023INSPIRACJE

Nadchodzi moment, kiedy twój dom krzyczy: „czas na odświeżenie”? Nie wiem czy też tak macie, że ten „krzyk” słyszą częściej kobiety..:) mężczyźni rzadko widzą potrzebę jakichkolwiek zmian:)

Dlatego moje drogie Panie i Panowie(mam nadzieję), warto się do takich zmian przygotować.

1. TRZEBA MIEĆ PLAN


Zanim wyciągniesz młotek i zacznie się demolka na całego, pozwól, że podzielę się z Wami kilkoma poradami, które sprawią, że Twój remont nie będzie tak straszny jak się wszystkim wydaje. Nikt przecież nie chce, żeby remont zamienił się w kabaret pełen niespodzianek, prawda?

2. ZBIERZ SUPERBOHATERÓW


Zapytaj znajomych, bliskich czy rodzinę i stwórzcie razem zespół superbohaterów. Każdy z was może mieć supermoce – od kogoś kto zna się na elektryce czy hydraulice po kogoś kto jest świetny w organizacji. Jeśli ta opcja nie zda egzaminu pomyśl czy nie warto skorzystać z usług projektanta wnętrz. Podpowie jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń, pomoże Ci dobrać odpowiednie kolory, materiały czy układ pomieszczeń, zbierze wszystkie pomysły, zaplanuje budżet i działania.

3. ZRÓB LISTĘ MARZEŃ


Przed rozpoczęciem prac, zanim zaczniesz burzyć ściany, warto zastanowić się, co tak naprawdę chcielibyście osiągnąć podczas remontu. Chcecie większą kuchnię, czy może bardziej otwartą przestrzeń? Może marzy wam się wyjątkowy kącik do czytania?Marzysz o minimalistycznej przestrzeni, czy raczej o kolorowej krainie w stylu boho? Wyobraź sobie swój idealną przestrzeń. Poszukaj inspiracji w internecie. Warto wejść na poniższe strony z inspiracjami:

projekty wnętrz Simply Concept Warszawa

Warto też zrobić moodboard z inspiracjami, na którym znajdziesz kolory, materiały i style, które Ci się podobają. Przeanalizujcie razem z członkami rodziny wszystkie pomysły. Na tym etapie warto skorzystać z podpowiedzi projektanta wnętrz. Nie musicie przecież zlecać całego projektu. Może wystarczy on-linowa konsultacja? lub krótkie spotkanie u was w domu?

Zróbcie listę wszystkich materiałów, które będą Wam potrzebne do remontu danego pomieszczenia. Pamiętajcie, że niektóre elementy trzeba zamówić dużo wcześniej. Na drzwi, podłogi, niektóre płytki trzeba czekać czasem 8-12 tygodni.

4.PRZYGOTOWANIA CZAS START!


Remont to jak wizyta w siłowni – wymaga sporej dawki zaangażowania i wytrwałości. Dlatego najlepiej zacząć od właściwego nastawienia! Przygotuj się psychicznie na to, że będzie trochę bałaganu, kurzu i hałasu. To normalne. Postaraj się podejść do tego z przymrużeniem oka – w końcu, przecież przyszłość Twojego domu i (uśmiech żony) jest tego wart!

Wykonajcie niezbędne prace przygotowawcze, takie jak uporządkowanie przestrzeni ( przy okazji pozbędziecie się niepotrzebnych rzeczy, które tylko zabierają miejsce), przygotowanie kartonów do zapakowania książek, ubrań, bibelotów. Zamówcie materiały z waszej listy i stwórzcie harmonogram działań.

Remonty potrafią być chaotyczne i głośne, dlatego warto znaleźć sobie azyl, gdzie będziecie mogli odpocząć i zregenerować siły. To może być pokój w hotelu, miejsce u przyjaciół albo mieszkanie wynajęte na czas remontu. To miejsce, gdzie nie usłyszycie odgłosów wiertarek i młotków i będziecie mogli prowadzić normalne życie.

5. BUDŻET


 

Okej, wiemy, że finanse to temat delikatny. Ale chwila szczerości – jaką kwotę chcesz przeznaczyć na ten remont? Przygotuj realistyczny budżet i staraj się go trzymać. To kluczowa sprawa, bo w remoncie łatwo o rozrzutność.

ile kosztuje remont projekty wnętrz Simply Concept Warszawa

Ale spokojnie, nie oznacza to, że masz się rezygnować z rzeczy ważnych! Po prostu być może uda się znaleźć jakieś alternatywy, które równie dobrze spełnią swoje zadanie, ale nie zrujnują cię finansowo. Jeśli macie tendencję do wydawania pieniędzy na rzeczy nieplanowane, zastanówcie się, czy na pewno potrzebujecie kolejnej rośliny doniczkowej w kształcie ..flaminga.:) Pamiętajcie, że budżet można podzielić na etapy- pewne rzeczy należy zrobić podczas remontu(wszystkie wyburzenia, dostawienia ścian, wymiany okien, podłóg, czyli te prace, które powodują brak możliwości normalnego funkcjonowania). Niektóre działania – zakup biblioteczki, fotela czy elementów dekoracyjnych można przenieść na kolejny miesiąc.

6. SUPRISE! CZYLI NIESPODZIANKI


Niezależnie od tego, jak dobrze zaplanujecie remont, zawsze pojawią się niespodzianki. Może odkryjecie stare gazety ukryte w ścianach, albo odkryjecie, że wasza podłoga to ukryte skarby rodem z lat 70. To normalne. Ważne, żeby zachować poczucie humoru i elastyczność. Zawsze powtarzam klientom na początku remontu- na 99% będziemy mieć niespodziankę:) i cóż..zazwyczaj ją mamy:)

Remonty to czas, gdy wasza cierpliwość będzie wystawiona na próbę. To okazja do spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi, do nauki nowych rzeczy i do zrozumienia, że możecie osiągnąć wiele, pracując wspólnie. Dlatego nie zapomnijcie dokumentować tych chwil – zdjęcia i notatki na pewno dostarczą wam śmiechu w przyszłości.

7. FACHOWE WSPARCIE


Jeśli zdecydujesz się na współpracę z projektantem zrób to kilka miesięcy wcześniej. Żeby przedstawić ciekawy i całościowy pomysł na dom czy mieszkanie projektant potrzebuje ok . 2-3 miesiące.

Agnieszka Trojanowska projektant wnętrz Warszawa

Projektant pomoże Ci rozwinąć skrzydła kreatywności i nadać Twojemu domowi charakter. Warto wspólnie omówić wszelkie pomysły i wskazówki dotyczące aranżacji. A jeśli coś wydaje się być poza Twoim zasięgiem, nie krępuj się pytać! Pamiętaj, że wasza współpraca trwa kilkanaście tygodni. Warto wybrać kogoś, z kim się dobrze czujesz, kto rozumie Twoje pomysły i czujesz z nim „chemię”.

8. SUPERBOHATEROWIE REMONTU


ekipa remontowa projekty wnętrz Simply Concept Warszawa
Remont to nie czas na eksperymenty! Znajdź ekipę, której możesz zaufać. Zapytaj znajomych o polecenia albo poszukaj opinii w Internecie. To nie tylko zaoszczędzi Ci nerwów, ale także zapewni, że prace będą wykonane rzetelnie i z należytą starannością.

Simply Concept współpracuje z kilkoma sprawdzonymi przez lata ekipami. Polecam takich Superbohaterów moim klientom. Zależy mi na tym, żeby zaprojektowane przeze mnie wnętrza optymalnie przenieść na realne obiekty i aby moim klienci nie martwili się o wykonawców prac. Jeśli pojawiają się „niespodzianki” zawsze jestem za telefonie z moimi „superbohaterami” i szukamy razem najlepszych rozwiązań.

Zatem moi kochani:) niech wasza przygoda z remontem będzie pełna humoru i pozytywnej energii. Bo przecież, jak mówi się, śmiech to najlepsze lekarstwo – a w przypadku remontów, czasami to jest jedyny ratunek.

A jeśli potrzebujecie profesjonalnego wsparcia w zakresie projektu waszego remontu dzwońcie, piszcie do mnie:)

Powodzenia!

Agnieszka